Opdrachten

Justitiële Informatiedienst (Justid) Senior Full Stack Ontwikkelaar

Senior Full Stack Ontwikkelaar

Info

Functie

Senior Full Stack Ontwikkelaar

Locatie

Almelo

Uren per week

36 uren per week

Looptijd

20.04.2025 - 16.04.2026

Opdrachtnummer

231772

Sluitingsdatum

date-icon04.04.2025 clock-icon17:00
Reageren op deze opdracht? Dit doe je op Striive.

Rolomschrijving en taakafspraken

HET IS NIET UITGESLOTEN DAT DE ZITTENDE KANDIDAAT WORDT AANGEBODEN.

Opdrachtomschrijving

De Justitiële Informatiedienst (Justid) zorgt dat cruciale informatie beschikbaar is op het juiste moment voor de juiste persoon. In de strijd voor een meer rechtvaardige en veilige samenleving helpt Justid met een breed pakket aan diensten en oplossingen. Voor de ontwikkeling van een nieuwe dienst, de gele link oplos service (GLOS), is Justid op zoek naar een full stack senior ontwikkelaar. Als lid van het projectteam GLOS ben je verantwoordelijk voor het ontwerpen en ontwikkelen van een softwareoplossing die voldoet aan de functionele en technische eisen van Justid. Je werkt nauw samen met collega-ontwikkelaars, projectarchitect, informatieanalist en de testcoördinator. In deze rol vertaal je complexe vraagstukken naar efficiënte, schaalbare en toekomstbestendige softwareoplossingen, waarbij je gebruik maakt van de nieuwste technologieën en ontwikkelmethodieken. Je houdt je bezig met het ontwikkelen van zowel front-end als back-end functionaliteiten, en zorgt ervoor dat deze naadloos integreren met bestaande systemen en processen. Kwaliteit en stabiliteit staan hierbij voorop; je voert grondige unittesten uit en draagt bij aan code reviews om te garanderen dat de opgeleverde software aan alle kwaliteitsstandaarden voldoet. Daarnaast documenteer je de technische specificaties. In de nationale en internationale dynamische omgeving waarin je werkt, is het essentieel dat je goed kunt schakelen tussen verschillende prioriteiten, flexibel bent en dat je communicatief sterk bent om technische informatie op een begrijpelijke manier over te brengen aan niet-technische stakeholders. 

De prestatiedoelstellingen die aan de Senior Full Stack Ontwikkelaar worden gesteld zijn o.a.:

  • Refinement van functionaliteiten. Je neemt deel aan de refinement sessie waarin je de in kaart gebrachte gebruikersbehoefte naar een ontwikkel taken vertaalt binnen de kaders van de project start architectuur, met een deelname percentage van minimaal 95%.
  • Opleveren van functionaliteiten. Ontwikkelen en opleveren van minimaal 95% van de in de MVP geprioriteerde functionaliteiten. Je adviseert de product owner over de samenhang en logische volgordelijkheid waarin de functionaliteiten worden opgepakt.
  • Codekwaliteit en review: Je draagt zorg voor de codereview van de andere ontwikkelaars binnen het team, en zorgt ervoor dat de code die je zelf hebt geprogrammeerd door hen wordt gereviewed. Je zorgt verder dat de codekwaliteit voldoet aan de standaarden van Justid (Sigrid) en oplossingen bedenkt en implementeert bij knelpunten. Je bewaakt een score van 0 op het gebied van high risk vulnerabilities en risico's.
  • Documentatie. Je draagt zorg voor volledige en up-to-date technische documentatie voor alle ontwikkelde modules, inclusief API documentatie, waarbij aan de minimale documentatieset wordt voldaan die de in beheer name checklist vereist.
  • Test en deployment: Je zorgt voor een testdekking van minimaal 90% van de geschreven code door unit- en integratietests, waarbij alle kritieke functionaliteiten grondig worden getest voordat de code wordt vrijgegeven voor deployment. e begeleidt het proces van voorbereiding en inrichting van een ontwikkel, test en productie platform, daarin werk je nauw samen met technisch beheer. Je werkt een ontwikkelstrategie op basis van continuous delivery engineering practices.
  • Samenwerking en communicatie: Je bent vraagbaak voor andere teamleden. Samen met de andere ontwikkelaars bewaak je vervolgens of we met de werkzaamheden het einddoel behalen. Je draagt daarbij je kennis over nieuwe ontwikkelingen over aan de andere teamleden. Dit betekent een regelmatige deelname aan alle scrum- en projectmeetings en tijdige communicatie van voortgang, knelpunten en risico's, met een deelnamepercentage van minimaal 95%.

Achtergrond opdracht

De Nederlandse uitvoeringswet EU-verordeningen grenzen en veiligheid, geeft invulling aan een omvangrijk pakket van Europese verordeningen waarmee wordt beoogd Europa veiliger te maken en de reizigersmobiliteit te bevorderen. Een pakket van maatregelen moet ervoor zorgen dat verschillende Unie-systemen, processen en informatie beter aan elkaar verbonden worden (interoperabiliteit). Onderdeel is de realisatie van een centraal register voor identiteitsgegevens en een systeem die matching tussen verschillende registraties mogelijk maakt. Een zogenaamde gele link wordt vastgelegd als identiteitsgegevens als overeenkomstig worden bestempeld, maar met aanwezige verschillen biometria, biografie e/o reisdocumentatie. Er start een proces van manuele verificatie voor beoordeling hiervan. Verwachting is dat interoperabiliteit in 2027 volledig operationeel is, maar datum is onderhevig aan EU-planning. 

Eind 2022 hebben alle ketenpartners, unaniem besloten tot de realisatie van een gezamenlijk te gebruiken procesvoorziening ter ondersteuning van het oplossen van deze gele links. De zogenoemde Gele Link Oplos Service (hierna GLOS) biedt een oplossing voor het ketenprobleem waarbij verschillende verantwoordelijke autoriteiten experts willen inzetten bij de beoordeling. Met een vooronderzoek is in kaart gebracht wat de gewenste functionaliteiten en aan zijn welke uitgangspunten de oplossing moet voldoen. Justid heeft de opdracht gekregen deze voorziening te bouwen. Er is een tijdelijk projectteam aangesteld die verantwoordelijk is voor de realisatie van de MVP. Ieder lid van het projectteam is geheel zelf verantwoordelijk voor een deel van van de realisatie en de voortgang op zijn/haar werkpakket. 

De Senior Full Stack Ontwikkelaar heeft contact met de projectmanager en de product owner inzake de prioriteit en de te leveren prestaties. Binnen deze kaders werkt de kandidaat volledig zelfstandig: dat wil zeggen dat hij zelf verantwoordelijk is voor de wijze waarop hij het werk organiseert en hoe hij/zij zijn werkdagen/-tijden invult. Er worden geen vergelijkbare werkzaamheden uitgevoerd door vaste medewerkers. Om wille van de projectstatus en de specifieke bijdrage die daarvoor wordt gevraagd, is gekozen voor inhuur. De te leveren prestaties staan beschreven onder Opdrachtbeschrijving. De kandidaat neemt niet deel aan reguliere werkzaamheden of werkoverleggen, behalve daar waar overleg het project raakt en het noodzakelijk is dat de Senior Ontwikkelaar een rol heeft.

Eisen

  • JAVA, REST/JSON, Angular, Typescript/Javascript, Orade.
  • Java Spring Boot is essentieel Software architectuur, object oriented design
  • XML/XSLT, HTML, CSS CI/CD tooling zoals Jenkins, Nexus, Gitlab, SonarQube en Kubernetes
  • heeft De inhurend projectmanager heeft geen P-verantwoordelijkheid jegens de kandidaat en voert geen functioneringsgesprekken met de Senior Ontwikkelaar
  • De kandidaat gaat geen leiding geven aan vaste medewerkers en heeft geen P-verantwoordelijkheid
  • Duur opdracht: 2 jaar
  • Werkzaamheden zijn niet ter vervanging van regulier werk of personeel
  • Kandidaat zal met eigen devices werken en gaat niet deelnemen aan teamaangelegenheden
  • Werken in Agile/scrum teams omvang minimaal 6 personen opgedaan bij grotere bedrijven publiek of privaat (100+ FTE) binnen minimaal 3 verschillende projecten als onderdeel van grotere IT programma's / 8 jaar ervaring 
    • Minimaal 5 jaar senior ervaring met de technieken: Java/Spring boot en REST/JSON XML/XSLT Onderbouwd in het CV van de kandidaat (8 jaar)
    • Ruime jaar ervaring met technieken als: Angular Typescript/Javascript HTML en CSS (5 jaar)
    • Ervaring met 'continuous integration' en 'continuous delivery' via Jenkins GIT IntelliJ en/of Nexus (5 jaar)

    Wensen

    • is deskundig op één of meer van de volgende terreinen (in volgorde van belangrijkheid): Java met Spring Boot; REST API, SOAP; JSON, XML; RDBMS bij voorkeur Oracle, SQL; Container platformen: Docker, Kubernetes.
    • Deze 2017 tot nu, Kandidaat heeft: een duidelijke T-shaped rol gehad binnen het agile werken, bij voorkeur in de (extra) rol als Scrum Master; ervaring als lead developer/engineer en is daarmee in staat om zelfstandig de software architectuur van applicaties op te stellen en de software te ontwikkelen als meewerkend voorman in een DevOps team;
    • wil graag werken in en voor een organisatie met een groot maatschappelijk belang

    Competenties

    • is enthousiast en gedreven
    • communiceert open en transparant
    • denkt in oplossingen
    • handelt pro-actief om resultaten te bereiken (gecommitteerd)
    • zoekt pro-actief naar verbinding met teamleden en stakeholders (betrokken)
    • kan hoeveelheid werk goed schatten en plannen
    • heeft een constructief kritische houding

    Aanvullende Informatie
    Wanneer u bij ons als leverancier een professional aanbiedt en deze wordt geplaatst, hebben we informatie van u als contractpartij nodig, onder andere met betrekking tot de Wet keten- en inlenersaansprakelijkheid. De ‘WKA’ heeft als doel om misbruik te voorkomen bij de afdracht van loonheffingen bij alle schakels in de keten; van leverancier tot opdrachtgever. Wij dekken deze risico’s voor onze opdrachtgevers af middels een geblokkeerde rekening, de G-rekening. Dit is een rekening waarop een gedeelte van het factuurbedrag wordt gestort en waarvan u de loonheffingen en BTW kunt betalen aan de Belastingdienst. Het af te storten % hangt ervan af of u een SNA-certificering (NEN-4400-1 of NEN-4400-2) heeft of niet en of uw bedrijf in Nederland of daarbuiten is gevestigd. De G-rekening kunt u aanvragen bij de Belastingdienst. Indien u geen G-rekening kunt krijgen (en u kunt hier bewijs van de Belastingdienst van overleggen) dan heeft u ook de mogelijkheid elk kwartaal een accountantsverklaring (assurance report inzake inlening personeel) aan te leveren. Hierin zal een gecertificeerd accountant (AA of RA) een verklaring afgeven over de juistheid, volledigheid en tijdigheid van de afdrachten. Let wel, de kosten voor deze verklaring komen voor uw eigen rekening.


    Bedrijfsgegevens

    Bedrijfs gegevens

    Justitiële Informatiedienst (Justid)

    Rolomschrijving en taakafspraken

    HET IS NIET UITGESLOTEN DAT DE ZITTENDE KANDIDAAT WORDT AANGEBODEN.

    Opdrachtomschrijving

    De Justitiële Informatiedienst (Justid) zorgt dat cruciale informatie beschikbaar is op het juiste moment voor de juiste persoon. In de strijd voor een meer rechtvaardige en veilige samenleving helpt Justid met een breed pakket aan diensten en oplossingen. Voor de ontwikkeling van een nieuwe dienst, de gele link oplos service (GLOS), is Justid op zoek naar een full stack senior ontwikkelaar. Als lid van het projectteam GLOS ben je verantwoordelijk voor het ontwerpen en ontwikkelen van een softwareoplossing die voldoet aan de functionele en technische eisen van Justid. Je werkt nauw samen met collega-ontwikkelaars, projectarchitect, informatieanalist en de testcoördinator. In deze rol vertaal je complexe vraagstukken naar efficiënte, schaalbare en toekomstbestendige softwareoplossingen, waarbij je gebruik maakt van de nieuwste technologieën en ontwikkelmethodieken. Je houdt je bezig met het ontwikkelen van zowel front-end als back-end functionaliteiten, en zorgt ervoor dat deze naadloos integreren met bestaande systemen en processen. Kwaliteit en stabiliteit staan hierbij voorop; je voert grondige unittesten uit en draagt bij aan code reviews om te garanderen dat de opgeleverde software aan alle kwaliteitsstandaarden voldoet. Daarnaast documenteer je de technische specificaties. In de nationale en internationale dynamische omgeving waarin je werkt, is het essentieel dat je goed kunt schakelen tussen verschillende prioriteiten, flexibel bent en dat je communicatief sterk bent om technische informatie op een begrijpelijke manier over te brengen aan niet-technische stakeholders. 

    De prestatiedoelstellingen die aan de Senior Full Stack Ontwikkelaar worden gesteld zijn o.a.:

    • Refinement van functionaliteiten. Je neemt deel aan de refinement sessie waarin je de in kaart gebrachte gebruikersbehoefte naar een ontwikkel taken vertaalt binnen de kaders van de project start architectuur, met een deelname percentage van minimaal 95%.
    • Opleveren van functionaliteiten. Ontwikkelen en opleveren van minimaal 95% van de in de MVP geprioriteerde functionaliteiten. Je adviseert de product owner over de samenhang en logische volgordelijkheid waarin de functionaliteiten worden opgepakt.
    • Codekwaliteit en review: Je draagt zorg voor de codereview van de andere ontwikkelaars binnen het team, en zorgt ervoor dat de code die je zelf hebt geprogrammeerd door hen wordt gereviewed. Je zorgt verder dat de codekwaliteit voldoet aan de standaarden van Justid (Sigrid) en oplossingen bedenkt en implementeert bij knelpunten. Je bewaakt een score van 0 op het gebied van high risk vulnerabilities en risico's.
    • Documentatie. Je draagt zorg voor volledige en up-to-date technische documentatie voor alle ontwikkelde modules, inclusief API documentatie, waarbij aan de minimale documentatieset wordt voldaan die de in beheer name checklist vereist.
    • Test en deployment: Je zorgt voor een testdekking van minimaal 90% van de geschreven code door unit- en integratietests, waarbij alle kritieke functionaliteiten grondig worden getest voordat de code wordt vrijgegeven voor deployment. e begeleidt het proces van voorbereiding en inrichting van een ontwikkel, test en productie platform, daarin werk je nauw samen met technisch beheer. Je werkt een ontwikkelstrategie op basis van continuous delivery engineering practices.
    • Samenwerking en communicatie: Je bent vraagbaak voor andere teamleden. Samen met de andere ontwikkelaars bewaak je vervolgens of we met de werkzaamheden het einddoel behalen. Je draagt daarbij je kennis over nieuwe ontwikkelingen over aan de andere teamleden. Dit betekent een regelmatige deelname aan alle scrum- en projectmeetings en tijdige communicatie van voortgang, knelpunten en risico's, met een deelnamepercentage van minimaal 95%.

    Achtergrond opdracht

    De Nederlandse uitvoeringswet EU-verordeningen grenzen en veiligheid, geeft invulling aan een omvangrijk pakket van Europese verordeningen waarmee wordt beoogd Europa veiliger te maken en de reizigersmobiliteit te bevorderen. Een pakket van maatregelen moet ervoor zorgen dat verschillende Unie-systemen, processen en informatie beter aan elkaar verbonden worden (interoperabiliteit). Onderdeel is de realisatie van een centraal register voor identiteitsgegevens en een systeem die matching tussen verschillende registraties mogelijk maakt. Een zogenaamde gele link wordt vastgelegd als identiteitsgegevens als overeenkomstig worden bestempeld, maar met aanwezige verschillen biometria, biografie e/o reisdocumentatie. Er start een proces van manuele verificatie voor beoordeling hiervan. Verwachting is dat interoperabiliteit in 2027 volledig operationeel is, maar datum is onderhevig aan EU-planning. 

    Eind 2022 hebben alle ketenpartners, unaniem besloten tot de realisatie van een gezamenlijk te gebruiken procesvoorziening ter ondersteuning van het oplossen van deze gele links. De zogenoemde Gele Link Oplos Service (hierna GLOS) biedt een oplossing voor het ketenprobleem waarbij verschillende verantwoordelijke autoriteiten experts willen inzetten bij de beoordeling. Met een vooronderzoek is in kaart gebracht wat de gewenste functionaliteiten en aan zijn welke uitgangspunten de oplossing moet voldoen. Justid heeft de opdracht gekregen deze voorziening te bouwen. Er is een tijdelijk projectteam aangesteld die verantwoordelijk is voor de realisatie van de MVP. Ieder lid van het projectteam is geheel zelf verantwoordelijk voor een deel van van de realisatie en de voortgang op zijn/haar werkpakket. 

    De Senior Full Stack Ontwikkelaar heeft contact met de projectmanager en de product owner inzake de prioriteit en de te leveren prestaties. Binnen deze kaders werkt de kandidaat volledig zelfstandig: dat wil zeggen dat hij zelf verantwoordelijk is voor de wijze waarop hij het werk organiseert en hoe hij/zij zijn werkdagen/-tijden invult. Er worden geen vergelijkbare werkzaamheden uitgevoerd door vaste medewerkers. Om wille van de projectstatus en de specifieke bijdrage die daarvoor wordt gevraagd, is gekozen voor inhuur. De te leveren prestaties staan beschreven onder Opdrachtbeschrijving. De kandidaat neemt niet deel aan reguliere werkzaamheden of werkoverleggen, behalve daar waar overleg het project raakt en het noodzakelijk is dat de Senior Ontwikkelaar een rol heeft.

    Eisen

  • JAVA, REST/JSON, Angular, Typescript/Javascript, Orade.
  • Java Spring Boot is essentieel Software architectuur, object oriented design
  • XML/XSLT, HTML, CSS CI/CD tooling zoals Jenkins, Nexus, Gitlab, SonarQube en Kubernetes
  • heeft De inhurend projectmanager heeft geen P-verantwoordelijkheid jegens de kandidaat en voert geen functioneringsgesprekken met de Senior Ontwikkelaar
  • De kandidaat gaat geen leiding geven aan vaste medewerkers en heeft geen P-verantwoordelijkheid
  • Duur opdracht: 2 jaar
  • Werkzaamheden zijn niet ter vervanging van regulier werk of personeel
  • Kandidaat zal met eigen devices werken en gaat niet deelnemen aan teamaangelegenheden
  • Werken in Agile/scrum teams omvang minimaal 6 personen opgedaan bij grotere bedrijven publiek of privaat (100+ FTE) binnen minimaal 3 verschillende projecten als onderdeel van grotere IT programma's / 8 jaar ervaring 
    • Minimaal 5 jaar senior ervaring met de technieken: Java/Spring boot en REST/JSON XML/XSLT Onderbouwd in het CV van de kandidaat (8 jaar)
    • Ruime jaar ervaring met technieken als: Angular Typescript/Javascript HTML en CSS (5 jaar)
    • Ervaring met 'continuous integration' en 'continuous delivery' via Jenkins GIT IntelliJ en/of Nexus (5 jaar)

    Wensen

    • is deskundig op één of meer van de volgende terreinen (in volgorde van belangrijkheid): Java met Spring Boot; REST API, SOAP; JSON, XML; RDBMS bij voorkeur Oracle, SQL; Container platformen: Docker, Kubernetes.
    • Deze 2017 tot nu, Kandidaat heeft: een duidelijke T-shaped rol gehad binnen het agile werken, bij voorkeur in de (extra) rol als Scrum Master; ervaring als lead developer/engineer en is daarmee in staat om zelfstandig de software architectuur van applicaties op te stellen en de software te ontwikkelen als meewerkend voorman in een DevOps team;
    • wil graag werken in en voor een organisatie met een groot maatschappelijk belang

    Competenties

    • is enthousiast en gedreven
    • communiceert open en transparant
    • denkt in oplossingen
    • handelt pro-actief om resultaten te bereiken (gecommitteerd)
    • zoekt pro-actief naar verbinding met teamleden en stakeholders (betrokken)
    • kan hoeveelheid werk goed schatten en plannen
    • heeft een constructief kritische houding

    Aanvullende Informatie
    Wanneer u bij ons als leverancier een professional aanbiedt en deze wordt geplaatst, hebben we informatie van u als contractpartij nodig, onder andere met betrekking tot de Wet keten- en inlenersaansprakelijkheid. De ‘WKA’ heeft als doel om misbruik te voorkomen bij de afdracht van loonheffingen bij alle schakels in de keten; van leverancier tot opdrachtgever. Wij dekken deze risico’s voor onze opdrachtgevers af middels een geblokkeerde rekening, de G-rekening. Dit is een rekening waarop een gedeelte van het factuurbedrag wordt gestort en waarvan u de loonheffingen en BTW kunt betalen aan de Belastingdienst. Het af te storten % hangt ervan af of u een SNA-certificering (NEN-4400-1 of NEN-4400-2) heeft of niet en of uw bedrijf in Nederland of daarbuiten is gevestigd. De G-rekening kunt u aanvragen bij de Belastingdienst. Indien u geen G-rekening kunt krijgen (en u kunt hier bewijs van de Belastingdienst van overleggen) dan heeft u ook de mogelijkheid elk kwartaal een accountantsverklaring (assurance report inzake inlening personeel) aan te leveren. Hierin zal een gecertificeerd accountant (AA of RA) een verklaring afgeven over de juistheid, volledigheid en tijdigheid van de afdrachten. Let wel, de kosten voor deze verklaring komen voor uw eigen rekening.


    De recruiter

    Else Krijgsman

    HeadFirst

    Deel deze opdracht

    Plaats jouw bieding op Striive

    https://login.striive.com/

    Voor deze opdracht dien je een bieding te plaatsen op Striive. Striive is het grootste opdrachtenplatform van de Benelux waar jaarlijks meer dan 20.000 opdrachten gepubliceerd worden.